Loading...
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Gustawa Morcinka w Skoczowie
pofile
Dane szkoły

Adres szkoły: 43-430 Skoczów, ul. Mickiewicza 11

Kraj: PL

Województwo: śląskie

Typ szkoły: szkoła podstawowa

Strona www: www.sp1skoczow.pl

Link do profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/sp1skoczow

Liczba uczniów: 357

Wiek uczniów: 7-15


Charakterystyka szkoły (informacja o szkole, zasoby własne, samorząd uczniowski, koła zainteresowań, koła europejskie, etc.)
Nasza szkoła jest najstarszą szkołą w Skoczowie. Naszą silną stroną jest łączenie tradycji i nowoczesności. Dzięki doświadczonej i energicznej kadrze co roku zdobywamy wiele prestiżowych nagród. W naszej szkole działają koła zainteresowań – sportowe, matematyczne, informatyczne, podstaw programowania dla dzieci, języków obcych, szkolne koło Caritas. W szkole odbywają się różne imprezy i uroczystości: Koncert Charytatywny, Konkurs Morcinkowski, gry miejskie, Noc Muzeów. Nasi uczniowie uczestniczą w akcjach charytatywnych, wycieczkach, projektach. Samorząd Uczniowski jest organizatorem licznych imprez, np. dyskoteki, wycieczki rowerowe. W ramach współpracy międzynarodowej realizujemy projekty eTwinning.


Atrakcje w miejscowości i regionie
Skoczów leży w historycznych granicach regionu Śląska Cieszyńskiego. Nasze miasto ma ponad 750 lat. Na terenie miasta znajdują się różne zabytki: Rynek i Ratusz, Kościół pw. Św. Ap. Piotra i Pawła, Szpitalik, Kościół Ewangelicko-Augsburski pw. Św. Trójcy, wiele zabytkowych kamienic, budynek naszej szkoły. Atrakcją rynku jest także znajdująca się na środku placu fontanna z barokową figurą Neptuna zwanego też Jonaszem albo Trytonem. Jest to dzieło skoczowskiego mieszczanina Wacława Donaya. Gmina Skoczów leży w bliskim sąsiedztwie Beskidu Śląskiego, który z odległości 10-20 km bardzo ładnie się prezentuje o każdej porze roku. Nad Skoczowem wznosi się Górka Wilamowicka ze wzgórzem Kaplicówka. Na szczycie znajduje się Sanktuarium św. Jana Sarkandra, a także wysoki na 21 metrów stalowy krzyż, który po zmroku stanowi znak rozpoznawczy Skoczowa ze względu na specjalne oświetlenie. Położenie miasta jak również sołectw sprzyja turystyce pieszej i rowerowej. Ze Skoczowem związany był pisarz Gust


Kogo i do jakiej współpracy szukamy? (tematy, obszary i formy współpracy)
Szukamy szkoły do współpracy międzynarodowej m.in. na platformie eTwinning, przez komunikatory internetowe oraz wymiany młodzieży. Chcemy współpracować w obszarze nauki języków obcych, wykorzystania TIK na lekcjach, wzajemnego poznawania kultury i zwyczajów. Jednym z obszarów współpracy mogłoby być programowanie dla najmłodszych, a także wspólne imprezy sportowe.

Osoba do kontaktu

Imię i nazwisko: Ludmiła Lewandowska

Email: zs3gazeta@gmail.com

Rola w szkole: nauczyciel

Języki: polski, rosyjski, ukraiński


Realizacja: ENCODE PRO & ENCODE