Loading...
Zespół Szkól Licealnych w Morągu
pofile
Dane szkoły

Adres szkoły: ul. 11 Listopada 7, 14-300 Morąg

Kraj: PL

Województwo: warmińsko-mazurskie

Typ szkoły: ponadpodstawowa

Strona www: www.zsl-13.pl

Link do profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/ZSL13

Liczba uczniów: 352

Wiek uczniów: 15-19


Charakterystyka szkoły (informacja o szkole, zasoby własne, samorząd uczniowski, koła zainteresowań, koła europejskie, etc.)
Zespół Szkół Licealnych składa się z Liceum Ogólnokształcącego Nr II i. Leona Kruczkowskiego i Technikum Nr 2. Jest to szkoła z 75 letnią tradycją. Siedziba szkoły to piękne poniemieckie budynki. Od wielu lat prężnie działa Samorząd Uczniowski, do dyspozycji uczniów jest wiele zajęć pozalekcyjnych, dostosowanych do ich potrzeb i zainteresowań. Nasi uczniowie osiągają sukcesy w wielu olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Jesteśmy również liderem IT Szkoła NASK. Współpracujemy z uczelniami wyższymi w naszym regionie, a zwłaszcza z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu i Elbląską Uczelnią Humanistyczno-Ekonomiczną. Uczestniczymy w międzynarodowych projektach Erasmus+. Współpracujemy z Czechami, Francją, Niemcami. Nauczamy czterech języków obcych: angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego.


Atrakcje w miejscowości i regionie
Morąg jest małym miasteczkiem, którego historia sięga roku 1327. Warmia i Mazury to przepiękny ekologicznie czysty region usiany jeziorami i lasami. Na naszym terenie jest największe skupisko zamków krzyżackich powstałych w średniowieczu. W odległości ok. 170 km jest Morze Bałtyckie i przepiękne bogate w zabytki Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia i Sopot). Stolicą regionu jest Olsztyn, w którym żył i pracował Mikołaj Kopernik - wielki astronom.


Kogo i do jakiej współpracy szukamy? (tematy, obszary i formy współpracy)
Szukamy partnerów do współpracy w sferze kultury, obyczajowości, teatru, ekologii i sportu

Osoba do kontaktu

Imię i nazwisko: Agnieszka Kosiewicz

Email: kosiewicza@wp.pl

Rola w szkole: dordca zawodowy, język rosyjski

Języki: rosyjski


Zespół Szkól Licealnych w Morągu
Realizacja: ENCODE PRO & ENCODE