Loading...
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie
pofile
Dane szkoły

Adres szkoły: ul. Bogedaina 1 43-200 Pszczyna

Kraj: PL

Województwo: śląskie

Typ szkoły: Szkoła podstawowa

Strona www: http://sp1pszczyna.pl/

Link do profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/Sp1Pszczyna/

Liczba uczniów: 412

Wiek uczniów: 7-15 lat


Charakterystyka szkoły (informacja o szkole, zasoby własne, samorząd uczniowski, koła zainteresowań, koła europejskie, etc.)
Szkoła podstawowa z ponad 120 letnią tradycją. Znajduje się w Pszczynie w województwie śląskim, a nasze miasto nazywane jest często Perłą Górnego Śląska. Zatrudniamy grono ambitnych i twórczych nauczycieli z wielką pasją. Organizujemy i uczestniczymy w akcjach charytatywnych dzięki naszemu prężnie działającemu Kołu wolontariatu oraz zaangażowanemu samorządowi uczniowskiemu. Osiągamy sukcesy na różnych polach, zarówno przedmiotowych jak i pozalekcyjnych. Możemy poszczycić się grupą utalentowanych i kreatywnych uczniów, którzy rozwijają swoje pasje i zainteresowania uczestnicząć w różnorodnych zajęciach, zarówno organizowanych w szkole jak i poza nią.


Atrakcje w miejscowości i regionie
Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie, Zabytkowy Park Pszczyna, Muzeum Prasy Śląskiej im. Wojciecha Korfantego, Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej, starówka w Bielsku-Białej, kolej linowa na Szyndzielnię w Bielsku - Białej, szlaki turystyczne Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu.


Kogo i do jakiej współpracy szukamy? (tematy, obszary i formy współpracy)
Zapraszamy do współpracy w zakresie następujących obszarów: 1. Dziedzictwo kulturowe regionu w zakresie historycznym, etnograficznym (wierzenia ludowe, podania i legendy), religijnym; 2. Innowacyjność w nauczaniu ze szczególnym uwzględnieniem IT, 3. Ekologia regionu.

Osoba do kontaktu

Imię i nazwisko: Katarzyna Janusz

Email: k.janusz@sp1pszczyna.pl

Rola w szkole: nauczyciel języka angielskiego

Języki: angielski


Realizacja: ENCODE PRO & ENCODE