Loading...
Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa
pofile
Dane szkoły

Adres szkoły: Sienkiewicza 10

Kraj: PL

Województwo: Łódzkie

Typ szkoły: Liceum

Strona www: www.loprus.pl

Liczba uczniów: 700

Wiek uczniów: 15-19


Charakterystyka szkoły (informacja o szkole, zasoby własne, samorząd uczniowski, koła zainteresowań, koła europejskie, etc.)
LO od wielu lat odgrywa w środowisku lokalnym bardzo ważną rolę. W swojej ponad 100-letniej historii szkoła wykształciła ponad 7 tys. osób. Absolwenci Prusa kontynuowali naukę na studiach wyższych, bardzo często w renomowanych uczelniach kraju. Wielu z nich osiągnęło sukces zawodowy i finansowy. Należą do inteligencji naszego miasta i kraju. Nasza oferta edukacyjna jest ukierunkowana na zaspokojenie zainteresowań uczniów, przygotowanie ich do matury oraz sprostanie wymogom rynku pracy. Uwzględniając ich potrzeby tworzymy klasy o nowych nachyleniach. Uczniowie osiągają b. wysokie wyniki na egzaminach maturalnych oraz spektakularne sukcesy na olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Stopniowo zmieniał się wygląd sal, przeprowadzono liczne remonty, wymieniono meble, zakupiono nowoczesne pomoce dydaktyczne, przede wszystkim laptopy i rzutniki multimedialne do poszczególnych sal. W 2011 roku otwarto nową halę sportową i aulę. W szkole organizowane są uroczystości o zasięgu miejskim, a nawet regionalnym. Odbywają się spotkania z osobami publicznymi, odgrywającymi ważne role w mieście, regionie i w kraju. Szkoła organizuje różnorodne formy kształcenia. Stałe imprezy to święto patrona Prusówka, jasełka Bożonarodzeniowe, Festiwal Nauki, Festiwal Talentów, Bieg Prusa, Mistrzostwa Polski Szkół Prusowskich w Piłce Siatkowej Mieszanej. Uczniowie realizują liczne projekty szkolne m.in wieczorki poetyckie, przedstawienia okolicznościowe i rocznice. Działa koło teatralne, wolontariat, PCK


Atrakcje w miejscowości i regionie
Skierniewice to stolica nauk ogrodniczych, w mieście działa Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa. Każdego roku we wrześniu organizowane jest Święto Kwiatów Owoców i Warzyw, podczas którego odbywa się kolorowa parada szkół i organizacji miejskich, liczne wystawy i przedsięwzięcia o tematyce ogrodniczej, koncerty lokalnych i krajowych wykonawców, pokaz sztucznych ogni itp. W mieście znajdują się: Muzeum Historii Miasta, zalew Zadębie z bogatym zapleczem rekreacyjno-rozrywkowym, szkoła muzyczna I i II stopnia, Dworzec Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Niedaleko od miasta jest wieś Lipce Reymontowskie, w której rozgrywała się akcja powieści "Chłopi" i jest tam muzeum Wł. Reymonta. Arboretum w Rogowie, Pałac Radziwiłłów, park i muzeum w Nieborowie. Dom - muzeum F. Chopina w Żelazowej Woli. Skansen w Maurzycach.


Kogo i do jakiej współpracy szukamy? (tematy, obszary i formy współpracy)
Szukamy szkoły, która byłaby zainteresowana przeprowadzeniem wspólnych projektów w zakresie takich obszarów jak muzyka, sport, teatr, wolontariat lub inne ( jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje). Docelowo zainteresowani bylibyśmy zorganizowaniem wymiany młodzieży. Zależy nam na nawiązaniu relacji między uczniami i nauczycielami, chcielibyśmy wymieniać doświadczenia, poznawać kulturę i język obu narodów oraz przełamywać stereotypy. W czasie pandemii jesteśmy gotowi współpracować online.

Osoba do kontaktu

Imię i nazwisko: Magdalena Kaczuba

Email: magda.kaczuba@interia.pl

Rola w szkole: Nauczyciel języka rosyjskiego

Języki: Rosyjski


Realizacja: ENCODE PRO & ENCODE