Loading...
I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie
pofile
Dane szkoły

Adres szkoły: ul. Zamkowa 21, 63-500 Ostrzeszów

Kraj: PL

Województwo: wielkopolskie

Typ szkoły: ponadpodstawowa

Strona www: www.lo1.info.pl

Link do profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/lo1ostrzeszow

Liczba uczniów: 382

Wiek uczniów: 14-19


Charakterystyka szkoły (informacja o szkole, zasoby własne, samorząd uczniowski, koła zainteresowań, koła europejskie, etc.)
I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie powstało w 1920 r. W czasie ostatniej wojny w budynku naszej szkoły mieścił się obóz jeniecki. Krótko przebywał w nim ojciec M.Kolbe. Do najbardziej znanych absolwentów należą̨ K. Wielicki - himalaista, B. Bilewski - aktor, S. Czernik – poeta, twórca autentyzmu, a także polityk R. Dutkiewicz. Pierwsze doświadczenia projektowe zdobywaliśmy w programie Comenius. Obecnie uczestniczymy w międzynarodowych projektach Erasmus+, PO WER. Współpracujemy ze szkołami z takich krajów, jak Portugalia, Włochy, Belgia, Turcja, Północna Macedonia, Łotwa, Słowienia, Litwa, Holandia. Projekty te spowodowały wzrost poziomu nauczania j. angielskiego i zainteresowania innymi kulturami, ponadto zwiększyły zainteresowanie naszą szkołą jako nie tylko placówką edukacyjną, w której uczniowie zdobywają wszechstronną wiedzę, ale również miejscem, gdzie znajdują wsparcie i zrozumienie swoich pasji i zainteresowań. Nasi uczniowie mają możliwość uczestniczenia w wielu zajęciach pozalekcyjnych: sportowych, "Curie Teatralnie", chórze szkolnym, Debatach Oksfordzkich czy Redakcji Mediów Curie (gazeta szkolna "Czarno na Białym", szkolna telewizja i szkolne media społecznościowe). Przedmioty rozszerzone gwarantują zdobycie wykształcenia na poziomie umożliwiającym kontynuację nauki na studiach. Biblioteka szkolna oferuje bogaty wybór książek i czasopism, a także zachęca do bycia członkiem Koła Przyjaciół Biblioteki.


Atrakcje w miejscowości i regionie
Do najważniejszych atrakcji w Ostrzeszowie i najbliższej okolicy należą: - „Baszta Kazimierzowska” w Ostrzeszowie - Gotycki kościół farny p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrzeszowie - Kompleks pobernardyński w Ostrzeszowie - Kościół p.w. Narodzenia NMP w Kotłowie - Najwyższy szczyt Wielkopolski - Kobyla Góra - Kościół p.w. św. Rocha w Mikstacie - Krzyż Pawła Brylińskiego w Mikstacie - Kompleks Pałacowy w Torzeńcu - Kościół p.w. św. Mikołaja w Parzynowie - Urząd Miasta i Gminy w Grabowie nad Prosną W bliskiej okolicy znajduję się również Kalisz (jedno z najstarszych miast w Polsce) oraz Wrocław (Wenecja Północy).


Kogo i do jakiej współpracy szukamy? (tematy, obszary i formy współpracy)
Szukamy partnerów do realizowania wspólnych projektów w sferze kultury, obyczajowości, ekologii i sportu. Jesteśmy gotowi do współpracy zdalnej (MS Teams, Google Meat, TrueConf), jak również bezpośrednich spotkań stacjonarnych. Oczekujemy możliwości podtrzymywania kontaktu po zakończeniu projektu.

Osoba do kontaktu

Imię i nazwisko: Krystian Kaźmierczak

Email: krystian.kazmierczak@lo1.info.pl

Rola w szkole: Wicedyrektor

Języki: polski, angielski, niemiecki, rosyjski, hiszpański


I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie
Realizacja: ENCODE PRO & ENCODE