Loading...
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Piasecznie im. Zwycięzców Olimpiad Specjalnych
pofile
Dane szkoły

Adres szkoły: ul. Szpitalna 12, 05-500 Piaseczno

Kraj: PL

Województwo: Mazowieckie

Typ szkoły: specjalna

Strona www: https://soswwp.edu.pl/

Link do profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/search/top?q=specjalny%20o%C5%9Brodek%20szkolno-wychowawczy%20im.%20zwyci%C4%99zc%C3%B3w...

Liczba uczniów: 200

Wiek uczniów: od 7 do 25 roku życia


Charakterystyka szkoły (informacja o szkole, zasoby własne, samorząd uczniowski, koła zainteresowań, koła europejskie, etc.)
W naszym ośrodku Szkolno - Wychowawczym kształcą się dzieci i młodzież do ukończenia 25 roku życia z orzeczeniem o kształceniu specjalnym z uwagi na niepełnosprawności. Ośrodek oferuje kształcenie i wielospecjalistyczne terapie każdemu z uczniów na poziomie szkoły podstawowej, liceum, szkoły branżowej oraz szkoły przysposabiające do pracy. W szkole prężnie działają koła sportowe (pływanie, tenis stołowy, narciarstwo, karate). Pod czujnym okiem trenera "Klub Olimpiad Specjalnych KOMANDOS SOSW" zdobywa liczne nagrody. Samorząd uczniowski oraz mały samorząd uczniowski prężnie działa na rzecz placówki, organizując liczne urozmaicenia dla środowiska szkolnego, takie jak: Marsz osób z niepełnosprawnościami i ich przyjaciół, Talent Show, Kaffe Olimp, Dzień bez plecaka, Dzień Autyzmu itp. Działają takie kółka zainteresowań oraz terapie: kółka ceramiczne, arteterapeutyczne, plastyczne, teatralne, muzyczne, klub cheerleaderski, kółko wolontariatu, warsztat terapii zajęciowej, gimnastyka koreksyjna, logopegia, SI, Tomatis, TUS, TZA, pracownia stolarska itd. Ośrodek bierze udział w wielu szkoleniach i warsztatach międzynarodowych i krajowych takich jak: PO WER, Otwieramy Drzwi do Europy, Turkusowa Planeta, Czysta Planeta, Erasmus+, Eco Babki, Projekt "Czas na basen", Zdrowe żywienie - zdrowe życie itd. Szkoła przyjmuje uczniów z całego powiatu piaseczyńskiego, dla uczniów z daleka zapewniamy dojazd do szkoły busami oraz pobyt od poniedziałku do piątku w internacie szkolnym.


Atrakcje w miejscowości i regionie
Piaseczno znajduje się 15 km od Warszawy, stolicy Polski,, gdzie jest doskonale rozwinięta komunikacja miejska i podmiejska. Centrum Multimedialne CEM oferuje liczne warsztaty i szkolenia dla dzieci i młodzieży. W okolicy znajdują się liczne pamiątki historyczne takie jak: zabytkowy kościół w stylu barokowym, lasy Chojnowskie, górki Szymona, kolej wąskotorowa, muzeum regionalne, budynki historyczne, park Miejski. Przez cały rok dla społeczności działa dom kultury, biblioteki, warsztaty tematyczne i inne. W sezonie letnim dla dzieci raz w tygodniu odbywają się spektakle w parku miejskim, kino plenerowe oraz kilka razy do roku odbywają się kiermasze tematyczne.


Kogo i do jakiej współpracy szukamy? (tematy, obszary i formy współpracy)
Chcemy nawiązać stałą współpracę z różnymi szkołami i ośrodkami na całym świecie, otwartych na integracje i wspieranie osób z niepełnosprawnościami.

Osoba do kontaktu

Imię i nazwisko: Oksana Prusiel-Zaraś

Email: oksana.prusiel.zaras@soswwp.edu.pl

Rola w szkole: przewodnicząca zespołu przedmiotów zawodowych, nauczyciel, terapeuta

Języki: polski, rosyjski, ukraiński


Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Piasecznie im. Zwycięzców Olimpiad Specjalnych
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Piasecznie im. Zwycięzców Olimpiad Specjalnych
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Piasecznie im. Zwycięzców Olimpiad Specjalnych
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Piasecznie im. Zwycięzców Olimpiad Specjalnych
Realizacja: ENCODE PRO & ENCODE