Loading...
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Leśników Polskich w Przerytem
pofile
Dane szkoły

Adres szkoły: Pieski 45

Kraj: PL

Województwo: pomorskie

Typ szkoły: podstawowa

Strona www: http://spprzeryte.szkolnastrona.pl/

Link do profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.544622905879241&type=3

Liczba uczniów: 63

Wiek uczniów: 5-14 lat


Charakterystyka szkoły (informacja o szkole, zasoby własne, samorząd uczniowski, koła zainteresowań, koła europejskie, etc.)
Jesteśmy niewielką szkołą podstawową, która funkcjonuje od ponad siedemdziesięciu lat w malowniczej wsi Pieski - Przeryte. Od kilku lat wspinamy się na wyżyny edukacyjne i jesteśmy jedną z najbardziej docenianych placówek na naszym terenie. Wśród kadry znajdą się różnorodni nauczyciele z szerokim wachlarzem możliwości. Czynnie angażujemy się w różnorodne projekty i akcje społeczne. Przy szkole działa drużyna harcerska. Ale. Tak naprawdę. Jaka jest szkoła w Przerytem? Z pewnością nie znajdziecie tu ogromnej sali gimnastycznej z trybunami i wielkich auli wykładowych... Czego zatem można się spodziewać przekraczając jej próg? Bądźcie pewni, że spotkacie tu ludzi pasji. Ludzi, którzy potrafią i lubią słuchać. Mających w sobie empatię i zrozumienie, dla tych, którzy mają inne zdanie. Ludzi, którzy zadają pytania i czekają na odpowiedź. Poświęcających swój czas na to, by razem z uczniami szukać klucze do drzwi świata nowych horyzontów. Świadomych, że świat nie jest podzielony na przedmioty. Doceniających, a nie oceniających. Nie bojącą się wyzwań. Pełną zwykłych - niezwykłych ludzi, którym najzwyczajniej w świecie chce się chcieć.


Atrakcje w miejscowości i regionie
Jesteśmy niewielką szkołą położoną w sercu Kaszub. Stąd blisko do Trójmiasta, czyli Gdańska, Gdyni i Sopotu. A tam moc atrakcji dla każdego: najdłuższe na Morzu Bałtyckim molo w Sopocie; Stare Miasto w Gdańsku, Europejskie Centrum Solidarności i wiele, wiele innych. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem https://przewodnik.trojmiasto.pl/zwiedzanie/ Po krótkiej podróży samochodem lub pociągiem można dotrzeć do nadmorskich kurortów, np. Łeba i Słowiński Park Narodowy i Ruchome Wydmy - tu można co nieco pooglądać https://www.youtube.com/watch?v=CFnwpk38PO8 No i wreszcie uroki Kaszub - jeziora, lasy i góry... Najwyższy na Kaszubach punkt widokowy - Wieżyca Centrum Edukacji i Promocji Regionu (a w nim m, in. dom do góry nogami) - Szymbark Kaszubski Park Miniatur - Strysza Buda Skansen - Wdzydze Kiszewskie Muzeum Kolei Polskiej - Kościerzyna Tu link do ogólnych informacji o Kaszubach https://www.polskieszlaki.pl/kaszuby.html Cóż! U nas nie można się nudzić! Zapraszamy! :)


Kogo i do jakiej współpracy szukamy? (tematy, obszary i formy współpracy)
Poszukujemy osób, z którymi będziemy mogli nawiązać wieloletnią współpracę. Jesteśmy szkołą, w której uczą różnorodni specjaliści, więc we wielu obszarach będziemy mogli podjąć współpracę... Historia i wielokulturowość, teatr/sztuka, tańce ludowe, rękodzieło, projektowanie i wydruki 3D, programowanie, dbałość o przyrodę i wiele innych... Jesteśmy skorzy do wymiany młodzieży - miło będzie nam gościć na Kaszubach uczniów z Ukrainy jak i chętnie odwiedzimy nieznane nam dotąd krainy. Biorąc jednak pod uwagę obostrzenia związane z pandemią, z wielką radością przystąpimy do realizacji projektów zdalnie. Mamy już kilka pomysłów na to, co moglibyśmy wspólnie zrealizować... Jak i również otwieramy się na pomysły zza granicy.

Osoba do kontaktu

Imię i nazwisko: Alina Klejna

Email: klejna.alina@gmail.com

Rola w szkole: nauczyciel

Języki: polski


Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Leśników Polskich w Przerytem
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Leśników Polskich w Przerytem
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Leśników Polskich w Przerytem
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Leśników Polskich w Przerytem
Realizacja: ENCODE PRO & ENCODE