Loading...
Szkoła Podstawowa w Srocku
pofile
Dane szkoły

Adres szkoły: Srock ul. Łódzka 5 97-310 Moszczenica

Kraj: PL

Województwo: łódzkie

Typ szkoły: publiczna szkoła podstawowa

Strona www: http://spsrock.moszczenica.eu/

Link do profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/category/School/Zesp%C3%B3%C5%82-Szk%C3%B3%C5%82-w-Srocku-389420561133070/

Liczba uczniów: 120

Wiek uczniów: 6 - 15


Charakterystyka szkoły (informacja o szkole, zasoby własne, samorząd uczniowski, koła zainteresowań, koła europejskie, etc.)
Nasza mała szkoła istnieje od ponad stu lat. Mieściła się w różnych budynkach, a obecnie jej siedziba jest przy drodze krajowej nr 91. W naszej szkole działa Samorząd uczniowski oraz Szkolne koło wolonatariatu. Uczniowie chętnie oraganizują szkolne uroczystości upamiętniające święta narodowe, a także polskie zwyczaje,np. Ostatki czy Andrzejki. Aktywnie włączają się w zbiórki pieniędzy czy żywności dla potrzebujących. Corocznie kupują karmę dla zwierząt ze schorniska oraz pomogają dzieciom z Domu Małego Dziecka. Cykliczniewysyłają kartki świąteczne do uczniów z innych państw w ramach programu eTwinning. Redagują je w języku obcym, którego uczą się w szkole - w języku angielskim lub niemieckim.


Atrakcje w miejscowości i regionie
Nasza szkoła jet położona w małej wsi centrum polski. Najbliższe atrakcje znajdują się w Piotrkowie Trybunalskim - Stare Miasto, Muzeum Marcepana oraz w Łodzi - Zoo czy Centrum Nauki i Techniki EC 1. Ponadto w regionie warto zobaczyć zaporę na Zalewie Sulejowskim i Groty Nagórzyckie.


Kogo i do jakiej współpracy szukamy? (tematy, obszary i formy współpracy)
Chętnie nawiążemy współpracę ze szkołą,która w początkowej fazie chciałaby poznać nasze codzienne życie, naszą kulturę i tradycje oraz przedstawić nam własną codzienność i zwyczaje narodowe. Na dalszym etapie moglibyśmy poruszyc temat ochrony środowiska. Chcielibyśmy nawiązać współpracę online lub poprzez tradycyjną pocztę - np. wysyłanie listów. Mamy nadzieję, że udałoby nam się zorganizować spotkania stacjonarne.

Osoba do kontaktu

Imię i nazwisko: Agnieszka Błaszczyk

Email: agblaszczyk13@gmail.com

Rola w szkole: nauczyciel

Języki: niemiecki, angielski


Szkoła Podstawowa w Srocku
Szkoła Podstawowa w Srocku
Realizacja: ENCODE PRO & ENCODE