Loading...
Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Cisewie
pofile
Dane szkoły

Adres szkoły: Cisew 55

Kraj: PL

Województwo: wielkopolskie

Typ szkoły: publiczna

Strona www: http://spcisew.szkolnastrona.pl

Link do profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-im-Kornela-Makuszy%C5%84skiego-w-Cisewie-166760570551150

Liczba uczniów: 112

Wiek uczniów: 7-15


Charakterystyka szkoły (informacja o szkole, zasoby własne, samorząd uczniowski, koła zainteresowań, koła europejskie, etc.)
Szkoła w Cisewie, to moja druga szkoła w której pracuję. W tej szkole również nauczam języka niemieckiego oraz prowadzę zajęcia z doradztwa zawodowego. Szkoła jest bogato wyposażona w sprzęt komputerowy, laptopy i tablety. W nieomal każdej sali znajduje się interaktywny monitor lub rzutnik. Szkoła realizuje projekty eTwinning , natomiast w tym roku również Projekt Cyfrowa Wielkopolska@ 2020. Rada pedagogiczna w tej szkole to grupa nauczycieli intensywnie poszukujących nowych wyzwań. Na szczególna uwagę zasługuje tutaj fakt, ze w naszej szkole realizujemy dużo innowacji pedagogicznych. W dydaktyce dużą uwagę poświęcamy takim przedmiotom jak język polski, matematyka i języki obce nowożytne. W ty roku w naszej szkole powstała drużyna harcerska, ponadto prężnie dział również koło turystyczne, które bierze udział w rajdach rowerowych oraz pieszych. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział w zajęciach dodatkowych, nie tylko po lekcjach, ale również w weekendy.


Atrakcje w miejscowości i regionie
Leśnictwo Cisew z możliwością biwakowania w lesie. Cudowny Kamień z Wanienką Matki Boskiej - prasłowiański ołtarz ofiarny. Według podań Święta Rodzina uciekając przed Herodem, przez Wrzącą do Egiptu, zawędrowała do na ziemie powiatu tureckiego. Chcąc umyć Dzieciątko, Maryja wykąpała je w „wanience” z kamienia. Od tej pory woda nie wysychała i miała leczniczą moc. Jednak jakiś czas później bezmyślny chłop, chcąc wyleczyć oczy staremu psu, przemył je w wanience. Od tej pory woda straciła swą moc. W Turku znajduje się kościół katolicki, jego wnętrze zdobi polichromia Józefa Mehoffera, wyko­nana w latach 1932-1937. Stacje drogi krzyżowej (poza jedną, która zginęła w latach okupa­cji niemieckiej), witraże w prezbiterium i bocznych kaplicach oraz stalle wykonane również wg projektu Mehoffera. Niedaleko bo w Uniejowie znajduje się kompleks uzdrowiskowy z wodami termalnymi.


Kogo i do jakiej współpracy szukamy? (tematy, obszary i formy współpracy)
Do współpracy poszukujemy szkoły, która jest aktywna pod względem sportowym ale również pod względem umiejętności cyfrowych. bardzo zależy na na współpracy mającej na celu rozwój tolerancji, akceptacji różnorodności i poszanowania praw innych narodowości. Bardzo cenimy sobie kulturę, tradycje oraz indywidualne podejście do każdego człowieka.

Osoba do kontaktu

Imię i nazwisko: Anna Szambelańczyk

Email: anna.szambelanczyk@spcisew.pl

Rola w szkole: nauczyciel

Języki: angielski, niemiecki


Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Cisewie
Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Cisewie
Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Cisewie
Realizacja: ENCODE PRO & ENCODE