Loading...
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Koluszkach
pofile
Dane szkoły

Adres szkoły: https://sp1koluszki.edupage.org/

Kraj: PL

Województwo: łódzkie

Typ szkoły: szkoła podstawowa

Strona www: https://sp1koluszki.edupage.org/

Link do profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/sp1koluszki

Liczba uczniów: 450

Wiek uczniów: 7-15


Charakterystyka szkoły (informacja o szkole, zasoby własne, samorząd uczniowski, koła zainteresowań, koła europejskie, etc.)
Nasza szkoła to placówka z długą tradycją. W tym roku obchodzimy 110 jubileusz powstania "Jedynki", w związku z tym rozpoczęliśmy ten rok szkolny realizacją projektu "110 dobrych uczynków" na 110- lecie szkoły. W naszej placówce działa samorząd uczniowski oraz różne koła zainteresowań: chór, sks, biegi na orientację, koła przedmiotowe oraz przygotowujące do udziału w ogólnopolskich konkursach i projektach edukacyjnych. Realizujemy projekty w ramach różnych programów międzynarodowych : Erasmus +, POWER , eTwinning, Das Bild der Anderen oraz krajowych Filmoteka Szkolna, Nie marnujmy żywności, Lekcje z Temidą, Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady, Młodzi w akcji +, PoczytajMY. W tym roku szkolnym rozpoczęło swoją działalność koło szachowe. Bierzemy aktywny udział w akcjach charytatywnych: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, dla dzieci chorych na SMA, wspomagamy domy dziecka, współpracujemy z domami pomocy społecznej, uczestniczymy w działaniach Polskiej Akcji Humanitarnej.


Atrakcje w miejscowości i regionie
Koluszki to niewielkie miasteczko położone 25 km od Łodzi. Naszą miejscowość otaczają lasy, a ulubionym miejscem wypoczynku jest zalew Lisowice. Młodzież korzysta latem ze skate parku, a zimą z lodowiska W pobliskim Rogowie znajduje się Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej oraz Arboretum SGGW w Warszawie. Łódź to miasto Dialogu Czterech Kultur, tutaj wspólnie żyli Polacy, Żydzi, Rosjanie i Niemcy. Można wędrować ich śladami. Łódź to także Miasto Filmu UNESCO. Tutaj znajdują się: jedyne w Polsce Muzeum Kinematografii, słynna Łódzka Szkoła Filmowa, Aleja Gwiazd Filmu oraz szlak Łodzi Bajkowej. Centrum Nauki i Kultury EC1 z najnowocześniejszym w Polsce planetarium jest miejscem chętnie odwiedzanym zarówno przez dzieci i młodzież, a także dorosłych. Obowiązkowym punktem prawie każdej wycieczki jest Manufaktura- centrum rozrywki, kultury i sztuki. Tu można odwiedzić Muzeum Sztuki MS2 oraz Muzeum Fabryki, spędzić czas w kinie lub teatrze, skorzystać ze ścianki wspinaczkowej czy kręgielni.


Kogo i do jakiej współpracy szukamy? (tematy, obszary i formy współpracy)
Szukamy szkół, których uczniowie są podobnym wieku do naszych dzieci. Podejmiemy chętnie współpracę w zakresie ekologii, sportu, sztuki, kultury, w tym literatury, filmu, teatru. Bliskie są nam również tematy dotyczące wielokulturowości Jesteśmy szkołą, która współpracuje z różnymi placówkami w Europie. Realizujemy zarówno projekty internetowe, jak i bezpośrednie wymiany młodzieży. Jesteśmy otwarci na przyjęcie gości, a także chętnie odwiedzamy swoich partnerów.

Osoba do kontaktu

Imię i nazwisko: Urszula Chachulska-Tomaszczak

Email: ula.tomaszczak@onet.eu

Rola w szkole: nauczyciel

Języki: polski, niemiecki, komunikatywny angielski


Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Koluszkach
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Koluszkach
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Koluszkach
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Koluszkach
Realizacja: ENCODE PRO & ENCODE