Loading...
III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej
pofile
Dane szkoły

Adres szkoły: Bechiego 1, 87-800 Włocławek

Kraj: PL

Województwo: kujawsko- pomorskie

Typ szkoły: liceum

Strona www: https://lmkwloclawek.pl/

Link do profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/IIILOWloclawek

Liczba uczniów: 670

Wiek uczniów: 15-19


Charakterystyka szkoły (informacja o szkole, zasoby własne, samorząd uczniowski, koła zainteresowań, koła europejskie, etc.)
III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej funkcjonuje na rynku edukacyjnym Włocławka od ponad 100 lat. Od czasu założenia przez Zofię Degen – Ślósarską znajduje się w czołówce szkół regionu kształcąc kolejne pokolenia ambitnych, kreatywnych i przedsiębiorczych włocławian. Fundamentem sukcesu szkoły jest niepowtarzalna atmosfera motywująca młodych ludzi do nauki przy jednoczesnym zachowaniu równowagi między pracą, a realizacją pasji i zainteresowań. Swoje miejsce znajdują tu miłośnicy nauk ścisłych przyszli inżynierowie, biznesmeni, lekarze oraz pasjonaci historii, literatury, sztuki przyszli prawnicy, lingwiści, podróżnicy. Filozofią szkoły jest wspieranie w rozwoju, pomoc w odnalezieniu własnej drogi życiowej oraz kształtowanie przekonania, że wiedza jest kluczem do mądrego życia. Nasze motto to: Tradycja w nowoczesności


Atrakcje w miejscowości i regionie
Włocławek to stolica Kujaw, regionu znajdującego się w centrum Polski. Historia Włocławka sięga średniowiecza, kiedy miasto stało się stolicą biskupstwa. Szczególny rozkwit biskupiego miasta nastąpił po 1466 r., kiedy powrót Polski nad Bałtyk spowodował gwałtowny rozwój handlu- zboża i drewna. W mieście znajdują się liczne zabytki, które są dowodem, że miasto było ośrodkiem życia kulturalnego, religijnego oraz przemysłowego. Włocławek to miasto fajansu i ketchupu. Wokół miasta znajduje się Gostyńsko- Włocławski Park Krajobrazowy z licznymi szlakami turystycznymi i punktami widokowymi. W okolicach Włocławka znajdują się trzy uzdrowiska- Ciechocinek, Inowrocław, Wieniec- Zdrój- które są dowodem na wyjątkowy mikroklimat wokół naszego miasta. Niedaleko Włocławka- około 60km- znajduje się gotycki Toruń wpisany na listę UNESCO. Włocławek znajduje się także w pobliżu szlaku turystycznego- Szlak Piastowski- który przechodzi przez miejsca związane z początkami państwa polskiego.


Kogo i do jakiej współpracy szukamy? (tematy, obszary i formy współpracy)
Szukamy szkoły, która byłaby zainteresowana przeprowadzeniem wspólnych projektów w zakresie takich obszarów jak historia, sport, teatr, muzyka lub inne ( jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje). Na początek zorganizowalibyśmy projekt historyczny "Co nas łączy- historia Polaków i Ukraińców". Zainteresowani jesteśmy zorganizowaniem wymiany młodzieży. Zależy nam na nawiązaniu relacji między uczniami i nauczycielami, chcielibyśmy wymieniać doświadczenia, poznawać kulturę i język obu narodów oraz przełamywać stereotypy. W czasie pandemii jesteśmy gotowi współpracować online.

Osoba do kontaktu

Imię i nazwisko: Bożena Piętowska

Email: bozenapietowska@op.pl

Rola w szkole: nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie

Języki: angielski, francuski, hiszpańskie, niemiecki, rosyjski, włoski


III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej
III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej
III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej
III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej
Realizacja: ENCODE PRO & ENCODE