Loading...
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pstrągowej
pofile
Dane szkoły

Adres szkoły: Pstrągowa 406, 38-121 Pstrągowa

Kraj: PL

Województwo: podkarpackie

Typ szkoły: publiczna szkoła podstawowa z oddziałem przedszkolnym

Strona www: www.sp2pstragowa.edupage.org

Link do profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-NR2-w-Pstr%C4%85gowej-100807165393830/?ref=pages_you_manage

Liczba uczniów: 63

Wiek uczniów: 4-15


Charakterystyka szkoły (informacja o szkole, zasoby własne, samorząd uczniowski, koła zainteresowań, koła europejskie, etc.)
Nasza szkoła to szkoła podstawowa. Jest to mała wiejska placówka. Obecnie mamy ponad 60 osób w szkole i oddziale przedszkolnym łącznie. Jako szkoła funkcjonujemy od ponad 100 lat. Szkoła ta leży w malowniczej miejscowości Pstrągowa w gminie Czudec, województwo podkarpackie. Jesteśmy małą szkoła ale bardzo aktywną i kreatywną. Zdobywamy osiągnięcia w różnych konkursach przedmiotowych, recytatorskich, muzycznych czy zawodach sportowych. Jesteśmy szkołą rozśpiewaną, grającą na gitarach. Jedna z naszych nauczycielek wsławiła ten instrument. W jednym z poprzednich lat było ich ponad 15. Obecnie coraz młodsi zabierają się za granie. Organizujemy różne konkursy wewnątrzszkolne. Uczestniczymy w akcjach charytatywnych. Pomagamy potrzebującym ludziom oraz zwierzętom. Ten rok szkolny rozpoczęliśmy od akcji KREDKOBRANIE – Pomóżmy Młodym na KRESACH. Nasze grono pedagogiczne jest zgrane i otwarte na różne projekty i innowacje.


Atrakcje w miejscowości i regionie
Nasza szkoła leży na podkarpaciu we wiosce Pstrągowa. Od kilku lat miejscowość ta się coraz bardziej rozwija. Posiadamy dwie szkoły podstawowe, zabytkowy kościół, bibliotekę, stadion sportowy oraz plac zabaw. Niedaleko naszej placówki wybudowany został plac do ćwiczeń na świeżym powietrzu. W gminie mamy edukacyjne ścieżki rowerowe i piesze. W zimie organizujemy kuligi a w lecie rajdy piesze i rowerowe. Niedaleko naszej miejscowości leży miasto Łańcut z przepięknym zamkiem, nieco dalej ale równie blisko mamy do Przemyśla, także w Rzeszowie stolicy naszego województwa jest wiele rzeczy do zwiedzania. Jadąc w drugą stronę możemy odwiedzić hutę szkła w Krośnie czy tunel kolejowy z II wojny światowej w Stępinie -Cieszynie. Niedaleko mamy również do lotniska w Jasionce. Jeśli chodzi o naturę to mamy dosyć blisko nad zalew w Solinie czy w góry Bieszczady.


Kogo i do jakiej współpracy szukamy? (tematy, obszary i formy współpracy)
Jesteśmy małą szkołą dlatego szukamy do współpracy niedużej szkoły podstawowej. Chcielibyśmy nawiązać kontakt na chwilę obecną on-line. Jesteśmy otwarci na propozycje, również i my przygotujemy projekty, które chcielibyśmy przedstawić naszym partnerom. Chcielibyśmy zorganizować wspólny konkurs matematyczny, wykonać jakieś prace plastyczne, może napisać do siebie kartki świąteczne, zaznajomić się z tradycjami naszych sąsiadów...

Osoba do kontaktu

Imię i nazwisko: Barbara Lisowska

Email: b_lisowska@wp.pl

Rola w szkole: nauczyciel matematyki, geografii, zastępca dyrektora

Języki: polski


Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pstrągowej
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pstrągowej
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pstrągowej
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pstrągowej
Realizacja: ENCODE PRO & ENCODE