Loading...
Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Grubby w Przytocku
pofile
Dane szkoły

Adres szkoły: Przytocko 17, 77-223 Przytocko

Kraj: PL

Województwo: Pomorskie

Typ szkoły: szkoła podstawowa

Strona www: http://www.szkola-przytocko.pl/

Link do profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/Niepubliczna-Szko%C5%82a-Podstawowa-Przytocko-149998448672650/

Liczba uczniów: 154

Wiek uczniów: 7-14


Charakterystyka szkoły (informacja o szkole, zasoby własne, samorząd uczniowski, koła zainteresowań, koła europejskie, etc.)
Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przytocku jest zlokalizowana w malutkiej, malowniczej wsi w gminie Kępice. Pierwsze zapisy o szkole, jakie znajdują się w kronice, pochodzą z 1955 r. Obecnie do szkoły uczęszczają dzieci z różnych miejscowości położonych w gminach: Kępice, Polanów oraz Miastko. Jesteśmy szkołą otwartą na dzieci ze specjalnymi potrzebami, m. in. z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz niepełnosprawnością intelektualną, co ma na celu ich integrację z pozostałymi uczniami. Z myślą o specjalnych potrzebach naszych uczniów, a także dla ich wszechstronnego rozwoju przy szkole powstała stajnia, gdzie dzieci mogą podziwiać alpaki, pawie i inne zwierzęta domowe, a także uczyć się jeździć konno. W szkole działają koła zainteresowań: teatralne, muzyczne oraz SKS. Zamiłowanie dzieci do sportu, w szczególności do tenisa stołowego zawdzięczamy Patronowi szkoły Andrzejowi Grubbie. Nasi uczniowie biorą udział w różnorodnych konkursach i projektach edukacyjnych o zasięgu gminnym, wojewódzkim czy ogólnopolskim. Szkoła Podstawowa w Przytocku jest także organizatorem ogólnopolskiego konkursu literackiego „Zawierszowani”. Spośród wielu innych placówek oświatowych w regionie wyróżniamy się bogatą ofertą zajęć terapeutycznych, które mają służyć naszym wychowankom. Jesteśmy nie tylko prężnie działającą organizacją, lecz także zespołem ludzi o wielkich sercach i życzliwym podejściu do uczniów. Dobro dzieci jest dla nas największą wartością.


Atrakcje w miejscowości i regionie
W gminie Kępice możemy podziwiać kościoły i pałace w stylu neogotyckim, a także przepiękne jeziora - Obłęskie i Lewarowe. W powiecie słupskim, w skład którego wchodzi gmina Kępice, możemy zapoznać się z historią tego regionu w Muzeum Pomorza Środkowego. Muzeum mieści się w Zamku Książąt Pomorskich. Dokładnie w tym miejscu możemy zobaczyć największą kolekcję dzieł wybitnego pisarza i malarza Stanisława Witkiewicza (Witkacego). Zobaczymy tu także bramy gotyckie i jeden z najstarszych młynów w Polsce. Nieopodal Słupska (17 km.) mieści się jedno z najbardziej popularnych kąpielisk Bałtyckich - Ustka. Miasto turystyczne z mnóstwem atrakcji: Muzeum Bursztynu, parkiem historii i rozrywki "Bunkry Blüchera" i wielu innych. Dodatkowym walorem naszego regionu jest przepiękny krajobraz, bogaty w cudowną roślinność i leśne zwierzęta.


Kogo i do jakiej współpracy szukamy? (tematy, obszary i formy współpracy)
Jesteśmy zainteresowani różnego rodzaju współpracą z różnymi szkołami w Ukrainie, w szczególności w obszarze artystycznym. Tematem przewodnim takiej współpracy mogła by być kultura ludowa obu krajów: w obszarze muzyki kalendarzowo-obrzędowej, instrumentalnej muzyki ludowej, bądź sztuki plastycznej. W tym temacie zostaną podjęte różne możliwe działania, które będą omówione wraz ze szkołą-partnerem. Ale także rozpatrzymy każdą inną propozycję od partnerskiej szkoły ukraińskiej, nie koniecznie związaną z aspektem artystycznym.

Osoba do kontaktu

Imię i nazwisko: Yuliia Jasinska

Email: musiichenko.julia@gmail.com

Rola w szkole: nauczyciel muzyki i rytmiki

Języki: polski, ukraiński, rosyjski


Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Grubby w Przytocku
Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Grubby w Przytocku
Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Grubby w Przytocku
Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Grubby w Przytocku
Realizacja: ENCODE PRO & ENCODE