Loading...
Szkoła Podstawowa nr 9 im. dra. Franciszka Witaszka w Poznaniu
pofile
Dane szkoły

Adres szkoły: Łukaszewicza 9/13, 60-726 Poznań

Kraj: PL

Województwo: wielkopolskie

Typ szkoły: szkoła podstawowa

Strona www: https://sp9poznan.edupage.org/

Link do profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/category/Education/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-9-im-dra-F-Witaszka-w-Poznaniu-100262021584141/

Liczba uczniów: 450

Wiek uczniów: od 7 do 15


Charakterystyka szkoły (informacja o szkole, zasoby własne, samorząd uczniowski, koła zainteresowań, koła europejskie, etc.)
Nasza szkoła ma ponad 160 lat. Mieści się w Poznaniu w urokliwej dzielnicy Łazarz – centrum Poznania. Budynek szkoły jest duży, ma trzy kondygnacje, dwie sale gimnastyczne oraz trzy boiska sportowo-rekreacyjne. Nasza szkoła korzysta z Ogólnopolskiej Sieci Informacyjnej , uczniowie posiadają dostęp do bezpłatnego pakietu Microsoft Office oraz komunikatora MS Teams i szerokiej bazy materiałów internetowych platformy wsipnet.pl. Posiadamy trzy, kompleksowo wyposażone pracowanie komputerowe, z których na co dzień korzystają uczniowie. W nowoczesnej szkolnej bibliotece jest Multimedialne Centrum Informatyczne. Bierzemy udział w licznych programach rządowych, takich jak: RODO – Twoje dane, Twoja sprawa, Wychowanie przez czytanie, Laboratorium Przyszłości czy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Regularnie uczestniczymy w wielu wydarzeniach kulturalnych w obrębie dzielnicy oraz całego Poznania. Wspieramy wiele akacji charytatywnych o charakterze lokalnym i ogólnopolskim np. Szlachetna Paczka czy akcja dla maluszka. Dla uczniów przygotowana jest również szeroka oferta zajęć pozalekcyjnych – wspomagające rozwój ucznia czy jego zainteresowania. Prowadzimy wiele działań o charakterze proekologicznym: sprzątanie świata, zarybianie Warty, sadzenie drzew. Nasza szkoła od wielu lat prowadzi rozbudowane działania w kwestii kształcenia i integracji dzieci z rodzin imigranckich oraz rodzin romskich. Obecnie gościmy prawie stu uczniów z Ukrainy.


Atrakcje w miejscowości i regionie
Poznań położony jest nad rzekami Wartą i Cybiną, na Pojezierzu Wielkopolskim. Jest jednym z najstarszych i największych miast w Polsce oraz stolicą Wielkopolski i województwa wielkopolskiego. Nasze miasto jest także miejscem akademickim, w którym uczą się studenci z całego świata. Cały rok oferuje turystom wiele atrakcji: XIX-wieczne fortyfikacje, Trakt Królewsko-Cesarski, Zamek Cesarski, liczne muzea, parki, ogród botaniczny, Góra Przemysła, Stare i Nowe Zoo, Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego z bogatą ofertą warsztatów, Rezerwat Archeologiczny Genius Loci, Międzynarodowe Targi Poznańskie, historyczne dzielnice z secesyjną architekturą i domami bamberskimi. W Poznaniu można także odwiedzić: Rezerwat Przyrody Meteoryty Morasko, Park Cytadela, wieżę widokową na Szachtach poznańskich, kompleks rekreacyjno-sportowy Malta .


Kogo i do jakiej współpracy szukamy? (tematy, obszary i formy współpracy)
Poszukujemy szkół chcących nawiązać współpracę w zakresie wspólnych projektów edukacyjnych, językowych, kulturowych i proekologicznych. Jesteśmy gotowi współpracować przy pomocy narzędzi komunikacji elektronicznej (MS Teams, Skype, Zoom itp.), a w przypadku zaistnienia takiej możliwości organizację wspólnych warsztatów obejmujących wspomniane zagadnienia. W niedalekiej przyszłości chcemy zorganizować bezpośrednie spotkanie.

Osoba do kontaktu

Imię i nazwisko: Jolanta Gabryelczyk

Email: j.gabryelczyksp9@poczta.onet.pl

Rola w szkole: nauczyciel języka polskiego

Języki: angielski, rosyjski


Szkoła Podstawowa nr 9 im. dra. Franciszka Witaszka w Poznaniu
Szkoła Podstawowa nr 9 im. dra. Franciszka Witaszka w Poznaniu
Szkoła Podstawowa nr 9 im. dra. Franciszka Witaszka w Poznaniu
Szkoła Podstawowa nr 9 im. dra. Franciszka Witaszka w Poznaniu
Realizacja: ENCODE PRO & ENCODE