Loading...
PK "Szkoła Ogólnokształcąca nr8, m.Winnica:"
pofile
Dane szkoły

Adres szkoły: m.Winnica, ul.Winniczenka 28

Kraj: UA

Województwo: Centrum Ukrainy

Typ szkoły: Ogólnokształcąca

Strona www: ul.Winniczenka 28

Link do profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/shkolavinnitsa8////https://exumag.com/weekend-w-winnicy/

Liczba uczniów: 785

Wiek uczniów: 7-17 lat


Charakterystyka szkoły (informacja o szkole, zasoby własne, samorząd uczniowski, koła zainteresowań, koła europejskie, etc.)
Szkoła ma tradycje. Bierze udział w kulturowym i sportowym życiu miasta. Dba o dobrym zewnętrznym wyglądzie szkoły. Organizowuje różne uroczystości oraz akcje pomocy. Szkoła mieści 27 pokoi do nauki, 785 uczniów starszej szkoły, 57 nauczycieli.


Atrakcje w miejscowości i regionie
Winnica to obecnie jeden z ważniejszych ośrodków gospodarczych Ukrainy, oraz ważny węzeł komunikacyjny kraju. Kilkusetletnia historia miasta była bardzo burzliwa i wiążą się z nią liczne najazdy tatarskie czy kozackie bunty. A w dziejach Winnicy znajdą się też polskie akcenty. Mimo różnych zawirowań, w mieście zachowało się sporo, ciekawych zabytków. Najstarszymi zachowanymi budowlami w Winnicy są kościół i kolegium jezuitów z XVI wieku. Wart odwiedzenia jest również sobór Przemienienia Pańskiego, oraz drewniana cerkiew św. Mikołaja z 1746 roku.Miasto przeżyło prawdziwy rozkwit gospodarczy dzięki doprowadzeniu tu kolei w XIX wieku. Wtedy też powstało wiele imponujących kamienic. Warto zobaczyć budynek hotelu Savoy z 1912 roku, kompleks szkolny na starym mieście, wieżę ciśnień, oraz zabytkowy budynek poczty. Współcześnie Winnica dalej się rozwija, a najważniejszą, nową atrakcją miasta jest największa pływająca fontanna na świecie. Latem przyciąga ona tłumy turystów.


Kogo i do jakiej współpracy szukamy? (tematy, obszary i formy współpracy)

Osoba do kontaktu

Imię i nazwisko: Irena Tabachuk

Email: whynotwithirene@gmail.com

Rola w szkole: nauczycielka języka polskiego

Języki: Polski/angielski/ukraiński/rosyjski


PK "Szkoła Ogólnokształcąca nr8, m.Winnica:"
PK "Szkoła Ogólnokształcąca nr8, m.Winnica:"
PK "Szkoła Ogólnokształcąca nr8, m.Winnica:"
PK "Szkoła Ogólnokształcąca nr8, m.Winnica:"
Realizacja: ENCODE PRO & ENCODE