Loading...
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bolesława Krzywoustego
pofile
Dane szkoły

Adres szkoły: os. Piastowskie 27 61-149

Kraj: PL

Województwo: wielkopolskie

Typ szkoły: podstawowa

Strona www: http://www.sp3poznan.pl/

Link do profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/sp3poznan/

Liczba uczniów: 298

Wiek uczniów: 7-14 lat


Charakterystyka szkoły (informacja o szkole, zasoby własne, samorząd uczniowski, koła zainteresowań, koła europejskie, etc.)
Nasza szkoła znajduje się na jednym z osiedli w obrębie dzielnicy Rataje, w Poznaniu. Nie jest duża, ale dobrze wyposażona. Każda sala posiada sprzęt multimedialny: tablice interaktywne, rzutniki, ekrany dotykowe, odpowiednie nagłośnienie. Ponadto, wszyscy uczniowie mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do pakietu Microsoft Office, komunikatora Teams oraz materiałów interaktywnych. Nauczyciele w codziennej pracy korzystają z TIK. aktywizujących metod i realizują innowacje pedagogiczne. W bibliotece z wolnym dostępem do półek, uczniowie mogą wypożyczyć najnowsze pozycje z literatury dla dzieci i młodzieży, również w języku angielskim. Od wielu lat bierzemy udział w programach rządowych, np. "Aktywna tablica", programie rozwoju czytelnictwa, współpracujemy z Uniwersytetem Adama Mickiewicza oraz przystąpiliśmy do programu Erasmus+ z propozycją realizacji projektu pt. "Nasza szkoła w Europie. Kształcić i wychowywać, by być Europejczykiem". Dysponujemy również szeroką ofertą zajęć pozalekcyjnych: zajęcia artystyczne, filmowe, teatralne, dziennikarskie, koło europejskie, językowe oraz nauki programowania, w ramach projektu "Młodzi programiści.eu". Cyklicznie wydajemy szkolną gazetkę, a recenzje książek również na bibliotecznym blogu. Uczniowie inicjują oraz biorą udział w różnych akcjach charytatywnych, ekologicznych w ramach działalności samorządu uczniowskiego oraz koła misyjnego. Od kilku lat wielu naszych uczniów to obcokrajowcy. W szkole panuje przyjazna i kameralna atmosfera.


Atrakcje w miejscowości i regionie
Poznań jest malowniczym miastem wojewódzkim, z bogatą historią, gdzie nowoczesność zderza się tradycją. Położone jest nad dwiema rzekami: Wartą i Cybiną. Bez względu na porę roku, turystów czeka wiele atrakcji: XIX-wieczne fortyfikacje, Trakt Królewsko-Cesarski, Zamek Cesarski, liczne muzea, parki, ogród botaniczny, Góra Przemysła, Stare i Nowe Zoo, Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego z bogatą ofertą warsztatów, Rezerwat Archeologiczny Genius Loci, Międzynarodowe Targi Poznańskie, historyczne dzielnice z secesyjną architekturą i domami bamberskimi. Osobnymi atrakcjami są: Rezerwat Przyrody Meteoryty Morasko, Park Cytadela, wieża widokowa na Szachtach poznańskich, kompleks rekreacyjno-sportowy Malta (całoroczny stok narciarski, tor regatowy, kolejka górska, park linowy, sztuczne jezioro), Park wodny Termy Maltańskie, z dostępem do basenu olimpijskiego i sportowego. W niedużej odległości od Poznania znajdują się również inne ciekawe atrakcje, w tym Pałac w Rogalinie.


Kogo i do jakiej współpracy szukamy? (tematy, obszary i formy współpracy)
Szukamy otwartych oraz kreatywnych nauczycieli, uczących w szkołach podstawowych, zainteresowanych wymianą doświadczeń, realizacją wspólnych projektów edukacyjnych, językowych i ekologicznych, np. w ramach cyklu pt. "Moje miasto warte poznania", "Eko święta w szkole", wspólna zbiórka charytatywna na rzecz osób potrzebujących, projekty dotyczące tematyki praw zwierząt, a także "Polscy poeci i pisarze urodzeni na terenie dzisiejszej Ukrainy". Ponadto, spotkania z gośćmi, nawiązanie współpracy z pracownikami i studentami Instytutu Filologii Rosyjskiej UAM, ze szczególnym uwzględnieniem zaangażowania naszych uczniów pochodzenia ukraińskiego. Zakładamy współpracę za pośrednictwem nowoczesnych środków kontaktu (Skype, Whatsapp, Messenger), a docelowo możliwość spotkania "na żywo", w celu podsumowania współpracy. Oczekujemy również możliwości podtrzymywania kontaktu również po zakończeniu projektu.

Osoba do kontaktu

Imię i nazwisko: Katarzyna Raczyńska, Anna Sztulpa

Email: katarzyna.raczynska@sp3poznan.pl

Rola w szkole: nauczyciel języka angielskiego, nauczyciel języka polskiego

Języki: język polski, język angielski, język rosyjski


Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bolesława Krzywoustego
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bolesława Krzywoustego
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bolesława Krzywoustego
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bolesława Krzywoustego
Realizacja: ENCODE PRO & ENCODE