Loading...
Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku
pofile
Dane szkoły

Adres szkoły: ul. Kilińskiego 48, 19-300 Ełk

Kraj: PL

Województwo: warmińsko-mazurskie

Typ szkoły: podstawowa

Strona www: https://www.sp7.elk.edu.pl/

Link do profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/SU.siodemka/?__tn__=%2Cd-UC

Liczba uczniów: 700

Wiek uczniów: 7-13


Charakterystyka szkoły (informacja o szkole, zasoby własne, samorząd uczniowski, koła zainteresowań, koła europejskie, etc.)
Nasza Szkoła to miejsce, w którym uczeń nie tylko zdobywa wiedzę, ale również niezbędne umiejętności do wkroczenia w dalsze etapy edukacji. Staramy się rozwijać zainteresowania naszych uczniów poprzez szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych (sportowych, tanecznych, językowych, plastycznych i muzycznych). Nasi nauczyciele to ludzie z pasją, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami. Chętnie szukamy inspiracji do rozwoju poza murami szkoły. Mamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów międzynarodowych (m.in z Finlandią i Niemcami). Obecnie naszym partnerem jest niemieckie Gimnazjum z Halle, z którym organizujemy projekty przy wsparciu Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Z czasem chcielibyśmy zaproponować naszemu ukraińskiemu Partnerowi dołączenie do naszych polsko-niemieckich przedsięwzięć. Hasłem przewodnim szkoły jest INTEGRACJA, nie tylko ta w obrębie klasy czy szkoły, ale rozumiana szerzej - w kontekście międzynarodowym. Chcemy, aby nasi absolwenci byli ludźmi, dla których słowa tolerancja i integracja nie są tylko pustymi sloganami, ale rzeczywistymi hasłami do działania na rzecz lepszych relacji międzyludzkich i lepszego jutra.


Atrakcje w miejscowości i regionie
Ełk jest przepięknym miastem położonym w sercu Mazur nad jeziorem Ełk. Miasto jest chętnie odwiedzane przez turystów ze względu na swój malowniczy charakter. Wzdłuż jeziora prowadzi promenada (6km), która zachęca do spacerów, uprawiania sportów i wycieczek rowerowych. Miasto posiada dwie plaże miejskie, park linowy i wiele boisk oraz siłowni usytuowanych na świeżym powietrzu. Miasto stawia na rozwój turystyki i ekologię. Nad brzegiem jeziora, otoczone pięknym parkiem znajduje się Centrum Edukacji Ekologicznej, które oferuje szereg zajęć o tematyce proekologicznej dla dzieci i młodzieży. Od kilku lat działa bardzo prężnie Muzeum Historyczne z szeroką ofertę zajęć edukacyjnych. Na terenie Ełku działa jedna z niewielu już w Polsce kolej wąskotorowa, oferując przewozy turystyczne. Ełk to miasto o szerokiej ofercie kulturalnej. Odbywa się tu wiele koncertów i festiwali: Festiwal Folklorystyczny Tęcza, Ełki Festiwal Filmowy, Festiwal Ełk Będzie Czytane.


Kogo i do jakiej współpracy szukamy? (tematy, obszary i formy współpracy)
Szukamy szkoły chętnej do współpracy i wymiany doświadczeń w obszarach sztuka, rękodzieło, ekologia, kultura, literatura, geografia i inne. Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły i formy współpracy od realizacji projektów online po międzynarodową wymianę młodzieży. Docelowo chcielibyśmy spróbować współpracy trójstronnej Niemcy- Polska - Ukraina, ponieważ od kilku lat współpracujemy już ze szkołą z Niemiec.

Osoba do kontaktu

Imię i nazwisko: Anna Gajewska

Email: anna.gajewska@yahoo.com

Rola w szkole: nauczyciel języka niemieckiego

Języki: niemiecki, angielski, polski


Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku
Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku
Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku
Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku
Realizacja: ENCODE PRO & ENCODE