Opis projektu
Projekt dotyczył przekazania doświadczenia polskich ekologicznych organizacji pozarządowych (Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze, Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot, Klubu Przyrodników) w zakresie ochrony przyrody organizacji partnerskiej - organizacji pozarządowej „Ecosociety” z miasta Czerkasy oraz przedstawicielom innych ekologicznych organizacji pozarządowych w Ukrainie.
W ramach projektu przeprowadzono szereg działań edukacyjnych – 2 konsultacje online prowadzonych przez ekspertów z Polski dla przedstawicieli NGO ukraińskich, study-tour dla NGO z Ukrainy w Polsce; szkolenie dla nauczycieli i wykładowców, webinarium dla przedstawicieli lokalnych terytorialnych gromad i organów administracji publicznej.
Rezultatem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy przez działaczy ukraińskich ekologicznych organizacji pozarządowych oraz OTG w zakresie metod ochrony przyrody m. in. tworzenia stref ochronnych dla rzadkich gatunków roślin i zwierząt i stosowania tego instrumentu w praktyce.